Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

Najlepsze aplikacje, po które sięgają pacjenci

Najlepsze aplikacje, po które sięgają pacjenci

Pacjenci są gotowi na cyfryzację służby zdrowia – tak wynika z badania opinii, zrealizowanego na zlecenie LekSeek Polska*. Prawie 3 na 4 osoby chciałyby otrzymywać receptę lub zwolnienie drogą elektroniczną (np. poprzez e-mail). Ankietowani zauważają potencjał nowych technologii i ich zastosowania w medycynie. Według niemal 70% uczestników badania rozwój telemedycyny pozytywnie wpłynie na życie społeczne.


Nic zatem dziwnego, że już teraz chętnie sięgają po dostępne na rynku nowoczesne rozwiązania stworzone z myślą o zdrowiu. Przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji mobilnych dla pacjentów – sprawdź koniecznie, co przypadło do gustu tej grupie odbiorców.

Weź dawkę

To elektroniczny kalendarzyk kuracji, wyposażony w cenną funkcję, jaką jest przypominanie o konieczności zażycia kolejnej dawki danego produktu leczniczego. Rozwiązanie idealne dla wszystkich zapominalskich oraz tych, którzy przyjmują kilka leków i potrzebują pomocy w uporządkowaniu swojego planu terapii. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania preparatu oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko czekać na „przypominajkę” ze strony aplikacji.

OneTouch Gabinet

Kolejna aplikacja to niezbędnik każdego cukrzyka. Dzięki niej można przenieść dane z glukometru na telefon i stworzyć przejrzysty dzienniczek pomiarów glukozy. Transfer odbywa się za pośrednictwem technologii Bluetooth. Aplikacja jest zintegrowana z Gabinetem drWidget, czyli popularnym programem do zarządzania placówką medyczną, z którego korzysta kilkanaście tysięcy lekarzy. Wyniki badań skopiowane z glukometru można od ręki zapisać na swoim koncie w Gabinecie drWidget – lekarz będzie miał do nich natychmiastowy dostęp, co przyspieszy postawienie diagnozy.

Ulotki Leków

Jak sugeruje nazwa, aplikacja zawiera bazę ulotek produktów leczniczych. Pacjent znajdzie tutaj wszystkie potrzebne mu informacje, w tym dotyczące stosowania leku, możliwych działań niepożądanych, interakcji, przedawkowania itp. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, aby zyskać nieograniczony dostęp do ponad 17 tysięcy szczegółowych opisów produktów.

Ceny Leków

Aplikacja oferuje szereg przydatnych funkcjonalności. Dzięki niej można nie tylko sprawdzić cenę wybranego leku, lecz także znaleźć jego zamiennik. System wyświetli podstawowe informacje o każdym preparacie, ale pacjent może skorzystać z opcji przekierowania do aplikacji Opisy Leków. Tam dostępne są wyczerpujące charakterystyki wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Aplikacja Ceny Leków ma jeszcze jedną użyteczną funkcjonalność. Otóż, pozwala ona szybko odnaleźć apteki na mapie Polski i zweryfikować ich dane, w tym m.in. adresy oraz godziny otwarcia. Dzięki temu każdy pacjent bez trudu trafi do apteki, by kupić potrzebny mu produkt.

Lek Seniora

Ta aplikacja to kompendium wiedzy na temat bezpłatnych produktów objętych programem 75+. Adresowana jest do wszystkich zainteresowanych tym projektem, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Praktyczna wyszukiwarka pozwala szybko dotrzeć do szczegółowego opisu wybranego preparatu. Aplikacja posiada opcję automatycznych, regularnych aktualizacji – nowa lista darmowych produktów dla pacjentów powyżej 75 roku życia jest ogłaszana przez resort zdrowia co 2 miesiące.

Szczepienia

To elektroniczny dzienniczek szczepień. Rodzice wprowadzają do systemu dane dziecka (przede wszystkim jego datę urodzenia) i na tej podstawie otrzymują „przypominajkę” o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach – w momencie, gdy dziecko osiągnie odpowiedni do nich wiek. Aplikacja jest również bazą wiedzy o chorobach, przeciwko którym stosowane są szczepienia oraz źródłem informacji na temat dostępnych szczepionek.

Centyle

Również ta aplikacja dedykowana jest rodzicom. Pozwala ona porównać wyniki dziecka z siatkami centylowymi – jedną z obiektywnych metod oceny rozwoju fizycznego dziecka. Wystarczy podać płeć, wagę, wzrost i obwód głowy dziecka, a aplikacja wskaże, jak rozwija się maluch. System zapamiętuje wprowadzone dane, wynik i datę. Dzięki regularnemu uaktualnianiu informacji rodzice zyskują bazę wiedzy o kolejnych etapach wzrastania malucha.

Cecha Bobasa

To propozycja dla osób spodziewających się dziecka. Dzięki aplikacji dowiedzą się, jaką grupę krwi oraz jaki kolor oczu może mieć ich dziecko. Dodatkowo sprawdzą prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby zaspokoić swoją ciekawość. Należy podać dane rodziców dziecka oraz opcjonalnie dziadków – aplikacja wykona stosowne obliczenia, a następnie poda procentowy wynik.

Dr100 Pacjent

Co prawda to nowość na rynku aplikacji mobilnych dla pacjentów, ale ma potencjał! Aplikacja pozwala umawiać wizyty w dogodnym dla pacjenta terminie. Istnieje także możliwość odwołania wizyty i zmiany jej terminu. Aplikacja dedykowana jest pacjentom placówek korzystających z programu dr100, czyli nowoczesnego narzędzia do zarządzania gabinetem i kliniką stomatologiczną.

Wszystkie wymienione aplikacje mają dwie cechy wspólne. Po pierwsze, są bezpłatne. Można je pobrać zupełnie za darmo ze sklepów: App Store i Google Play. Po drugie, każda z aplikacji jest bardzo prosta, intuicyjna w obsłudze. Korzystanie z nich nikomu nie przysporzy nawet najmniejszych trudności.

* Badanie przeprowadzono metodą wywiadów on-line (CAWI) na reprezentatywnej grupie 1000 osób. Raport z badania dostępny jest na „Zdrowej stronie”.

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ
RODO tuż-tuż. Co się zmieni?

RODO tuż-tuż. Co się zmieni?

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 25 maja 2018 roku. Dowiedz się, jak unijne rozporządzenie wpłynie na branżę marketingu internetowego.

CZYTAJ
Polacy interesują się chorobami

Polacy interesują się chorobami

Polacy chętnie rozmawiają o chorobach, także w mediach społecznościowych. Sprawdź, jak dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej liczby osób.

CZYTAJ
Diagnozuj potrzeby swoich klientów

Diagnozuj potrzeby swoich klientów

Jednym z założeń Design Thinking jest koncentracja na użytkowniku, zrozumieniu jego świadomych i nieświadomych potrzeb. Czy potrafisz skutecznie diagnozować potrzeby swoich klientów?

CZYTAJ